Yüz şekline göre kontur nasıl yapılır

Son birkaç yıldır makyaj yapmak başka bir boyut kazandı. Artık makyajla sadece renklenmiyoruz şekilleniyoruz da. Bunu da konturla sağlıyoruz. Peki kontur nasıl yapılır? Kontur yaparken doğallığı korumak çok önemli. İşte makyaj sanatçılar tarafından onaylanmış, farklı yüz şeklerine göre doğru kontur teknikleri.

Elmas yüz şekli

Elmacık kemiklerinin altındaki alanda hafifçe konturlarınızı uygulayın ve yanağınızın ortasına doğru dağıtın. Bu size ürünler çok sert görünmeded doğal boyut kazandıracak.

Kalp yüz şekli

Eğer yüzünüz kalp şeklindeyse, alnın tepesine, çene kemiğinin altına ve çenenin ucuna olmak üzere 3 noktaya kontur uygulaması yapılmalıdır. Büyük bir allık fırçası bu teknik için ideal olacaktır.

Oval yüz şekli

Eğer oval bir yüzünüz varsa, şekillendirme malzemesini alnınızın yanlarına ve elmacık kemiklerinin altına uygulayın. Aha sonra fırçayla bu işaretleri iyice dağıtın.

Yuvarlak yüz şekli

Yuvarlak yüzlü kızlar için, alnın yanlarına, elmacık kemiklerinin altına ve çene çizgisi boyunca kontur uygulamak gerekir. Bu şekilde yüzünüzü şekillendirebilirsiniz. Çizgilerin görünmemesi ve gölgelerin yumuşak olmasına dikkat edin.

Kare yüz şekli

Eğer kare şeklindeki bir yüzünüz varsa, alın ve çene kemiği kontur uygulaması yapılmalıdır.

Kaynak: iceriksistemi.com

Bir cevap yazın