Sigarayı Bırakmak Ne Kadar Zor

Sigarayı Bırakmak Ne Kadar Zor?

Sigara bırakma konusunda pek çok kişinin bağımlılık düzeyi farklıdır. Sigarayı bırakmak sizin için ne kadar zor olabilir belirli başlı unsurlara göre değişiklik gösterir. Özellikle her gün kaç tane sigara içtiğinize göre, çevrenizde bulunan arkadaşlarınız ve ailedeki kişilerin sigara içme durumu ve de neden sigara tükettiğinizdir. IQOS sigara bırakma konusunda bırakmanın size ne gibi faydaları olacağına dair konulara odaklanın.

Sigarayı bırakmanızın ardından daha sonraki saatler içerisinde vücudunuz nikotin ve diğer katkı maddelerin etkisinden arınmaya başlar. Sigarada bulunan nikotin sebebiyle olması gerekenden daha fazla olan kan basınç oranınız, kalp atış hızı ve vücut sıcaklığı oldukça sağlıklı bir seviyeye dönüş yapar. Bu sayede daha kolay nefes almaya başlarsınız. Kanınızda bulunan zehirli karbon monoksit seviyesi azalmaya başlar ve böylelikle daha çok oksijen taşımaya başlar.

Sigarayı Bırakma Sebepleri Nelerdir?

Sigara içmezseniz daha sağlıklı bir birey olarak hayata devam etmeniz çok daha mümkündür. Sigarayı bırakmak birçok hastalığa yakalanmanıza engel olur. Özellikle de kalp hastalığı ve başka diğer türlü ciddi sağlık sorunları ile karşılaşmanızı da azaltabilir. Fakat bunu başarmak oldukça zor bir durumdur. Nikotin bağımlılığından dolayı devamlı olarak günlük yapmış olduğunuz rutinlere kadar birçok sebep sigarayı bırakma hususunu zorlaştırabilir. IQOS ile sigarayı bırakmanız daha kolay olacaktır.

Juul Pod Ayrıca motivasyona ihtiyaç duyarsanız, küçük fakat önemli olan nedenleri sigarayı bırakma nedenleri olarak belirleyebilirsiniz. Bunlar ise; maddi nedenler, hijyen ve koku durumu, iyi bir sosyal yaşam ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak, daha fit bir vücuda sahip olmak ve enfeksiyon riskinin az olması olabilir.

Sigarayı Bırakmak İçin Plan Hazırlayın

Sigara içmediğiniz ilk zamanlar sizi oldukça zorlayan dönem olabilir. Sigarayı bırakabilmek için öncelikli olarak bir tarih seçilmesi ve daha sonra bu kararda bağlı kalınması gerekecektir. Sigarayı neden bırakmak istediğinize dair nedenleri bir kenara not edin ve bu yazdığınız yazıları sigara içmek istediğiniz zaman sürekli olarak okuyun. Aynı zamanda sigarayı bırakmak için bir plan hazırlamanız gerekir. Juul Pod daha çok odaklanmanız ve motive olmanız konusunda size yardımcı olur. Sigara bırakmak için Birakirim.com sitesinden hizmet alabilirsiniz.

Bir cevap yazın