SEO Uzmanı Ne İş Yapar?

Bu, SEO sürecinde küçük ama önemli bir adımdır. Blogunuz veya web siteniz büyüdükçe, şüphesiz orada barındırmak için daha fazla görsel, video ve ilgili medyaya sahip olacaksınız. Bu görsel varlıklar ziyaretçilerinizin dikkatini çekmeye yardımcı olabilir, ancak bu varlıkların teknik olarak hala bilgisayar dosyaları olduğunu ve bilgisayar dosyalarının dosya boyutlarına sahip olduğunu unutmak kolaydır. Genel bir kural olarak, dosya boyutu ne kadar büyükse, bir internet tarayıcısının web sitenizi görüntülemesi o kadar zordur. Backlink Fiyatları Arama motorları içeriğinizi indeksinde nereye yerleştireceklerine karar verdiğinde sayfa hızının en önemli sıralama faktörlerinden biri olduğu da öyle olur. Bu nedenle, dosya boyutu ne kadar küçükse, web siteniz o kadar hızlı yüklenir ve sonuç olarak Google’da o kadar yüksek sıralama elde edebilirsiniz. Peki bir dosya boyutu bilgisayarınızda olduğunda nasıl küçültülür?

Örneğin, bir blog gönderisine bir resim yüklemek istiyorsanız, önce dosyayı dosya boyutuna göre inceleyin. Megabayt (MB) bölgesinde herhangi bir yerdeyse, yalnızca 1 MB bile olsa, blogunuza yüklemeden önce dosya boyutunu küçültmek için bir görüntü sıkıştırma aracı kullanmak iyi bir fikirdir. TinyPNG gibi  siteler  görüntüleri toplu olarak sıkıştırmayı kolaylaştırırken, Google’ın kendi  Squoosh’unun  görüntü dosyası boyutlarını mikroskobik seviyelere indirdiği bilinmektedir. Sonuç olarak, dosyalarınızı kilobayt (KB) cinsinden tutmak, web sitenizin sayfa hızını yeterince koruyabilir. Görüntülerinizi sıkıştırırken dikkatli olun ve dosyayı  bilgisayarınıza geri aktardıktan sonra dosyanın gerçek boyutunu kontrol edin .

Bazı araçlar size gösterdiği boyuta uygun olmayabilirken, diğerleri resmi sıkıştırırken bazı görüntü kalitesinden ödün verebilir. SEO çok zaman ve çaba gerektirebilir. Emeğinizin meyvelerini göremezseniz, bu kadar zaman ve çaba harcamanın ne faydası var? SEO planınızı takip etmek ve başarınızı ölçmek için günlük, haftalık veya aylık olarak izleyebileceğiniz birçok ölçüm vardır. Önem verdiğiniz ölçüm organik trafik (belirli bir arama motorundan gelen trafik) olduğundan, hem genel organik trafik sayınızı hem de sayfalarınızın sayfalarınızın her bir uzun kuyruklu anahtar kelimenin altında nasıl sıralandığını izlemenize olanak tanıyan bir araç arayın. hedefleme. Yine, Ubersuggest bu amaç için harika bir raporlama aracıdır. Excel, Google E-Tablolar veya bir web analizi paketi kullanarak aylık bir gösterge tablosu oluşturun, böylece web sitenize organik aramadan ne kadar trafik geldiğini izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın