İç Bacak Yağlarınızdan Kurtulmanın Püf Noktası

İç Bacak Yağlarınızdan Kurtulmanın Püf Noktası

Ne yaparsanız yapın başa çıkılması zor olan inatçı iç uyluk yağından nasıl kurtulabileceğinizi bulamıyor olabilirsiniz. İç uylukların birçok kadın için sorunlu bir bölge olduğunu ve zayıflaması çok olduğunu bilmeniz gerekiyor. Fakat bu imkansız değildir. Birkaç önemli noktalara dikkat etmeniz halinde kurtulamayacağınız yağ birikintisi yoktur.

Öncelikle diyetinizi maksimum yağ kaybı için ayarlamalısınız. Enerjiye ihtiyacımız olduğunda vücudumuz önce karbonhidratları yakmaya başlar, ardından protein ve yağı yakmaya başlıyor. Bu nedenle, düşük karbonhidratlı bir diyet yerseniz ve yeterli karbonhidrat yoksa vücudunuz daha fazla yağ ve protein yakmaya başlayacaktır. Bu aslında, düşük karbonhidrat diyetinde birincil enerji kaynağı olarak karbonhidratın kullanılıp, daha fazla yağ yakılması anlamına geliyor. Ayrıca kilo vermek ve vücut yağını azaltmak istiyorsanız hafif bir kalori açığının da büyük etkisini görebilirsiniz.

Her uyluk egzersizi incelmenizi sağlamayacaktır. Uyluklarından yağ kaybetmeye çalışan birçok kadın, egzersiz yaparken tam olarak yapmamaları gereken şeyi yaparak, kas boyutunu önemli ölçüde artıran hareketler ile incelmeye çalışıyor. Ağırlıkları doğru şekilde ve ağırlıkta kullanmanız halinde şişirmek yerine inceltebilirsiniz.

Direnç antrenmanı ile iç uyluklarını hedef alan birçok kadın, ne yazık ki dilediği şekilde sonuç alamıyor. İç uyluk kasını çalıştırmaya odaklanacak ve yağdan kurtulmanızı sağlayacak kas büyüten egzersizler arasında normal zamanlarda yapmaktan keyif alacağınız çok sayıda hareket bulunuyor. Squat ve bacaklarınızı hedef alan hiit egzersizleri, doğru yapılmadığı takdirde kötü sonuçlanabiliyor.

Bisiklete binmek, merdiven çıkmak, yokuş yukarı koşmak gibi aktiviteler kardiyo açısından muhteşem olsa da, iç bacaklarınızın incelmesi ve daha düz ve ince bacaklara sahip olabilmeniz için yürümek veya koşmak kadar etkili değildir.

İç uyluklarınız için en iyi egzersizler arasında; yürümek, koşmak, bacak hareketleri, yeteri kadar direnç antrenmanları gibi spor aktiviteleri yapabilirsiniz. Gerçek anlamda bir egzersiz setine ihtiyacınız var ve doğru şeyleri yaparak iç uyluk yağlarınızdan kurtulmak istiyorsanız, profesyonel spor eğitmeni ve beslenme uzmanı Burak Kulaksız ile iletişime geçebilir, size faydalı olacak serileri birlikte hazırlayabilirsiniz. İncelmek isterken kalınlaşmanız halinde, geri dönüşü çok daha zor bir yola girmiş olursunuz.

Bir cevap yazın