Huawei 5G teknolojileriyle Apple ve Samsung’dan para kazanacak

Huawei Technologies Co. 5G patentlerinin birçoğunu elinde tutuyor. Son iki yıl içinde amiral gemilerinin neredeyse tamamı 5G teknolojisiyle tanıtıldı. Qualcomm ve Ericsson’un da 5G lisanslar mevcut ancak Huawei’nin daha düşük ücretlerle bu lisansları dağıtmayı planladığı iddia edildi.

ABD yönetimi Huawei tedarikçilerine yeni kısıtlamalar getirdi

Patent yarışında ülkelerde Çin, şirketlerde ise Huawei liderlik koltuğuna oturdu

Huawei AppGallery aylık yarım milyar aktif kullanıcıyı geçti

Apple’ın Qualcomm konusunda, 5G lisansları için çok fahiş fiyatlar istediği nedeniyle ciddi tartışmalar yaptığı söyleniyor. Ardından iki firmanın orta noktayı bularak anlaştığı ancak Huawei’nin bu konuda araya girdiği belirtiliyor. Huawei’nin şu an Qualcomm ve Ericsson’dan daha düşük ücretler talep edeceği belirtiliyor.

Apple ve Samsung'un yeni telefonlarının tamamı 5G desteğiyle tanıtıldı.

Huawei telefon başına 2.5 dolar isteyecek

Huawei fikri mülkiyetler biriminin başında olan Jason Ding, ‘telefon başına ödenecek teklif hakkının kesinlikle 2,50 doları geçmeyeceğini’ garanti ediyor. Apple’ın daha düşük fiyatlara lisans satın alma eğilimi zaten bilinenler arasında. Dünyada rekor sayıda iPhone 12 satılması Apple’ın ani bir lisans değişikliğine gitme kararı vermesine neden olabilir. Huawei her ne kadar ABD’den engellenmiş olsa da ABD’li firmalara lisans satmaması için herhangi bir kanun yok.

5G teknolojisinin kullanımı arttıkça alınan patentler daha değerli olacak. 5G lisans piyasasının inanılmaz bir rekabet ortamına dönüşmesi kaçınılmaz gibi. Huawei, Ericcson, Qualcomm ve Nokia bu piyasada birbirleriyle lisans savaşlarına girecekler. Huawei’nin ABD pazarında kendine tekrar yer bulmasında en büyük fırsat elindeki lisanslar olacak gibi görünüyor.

Kaynak: blog-genel.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl hazırlanır | Sosyal Medya Yönetimi | GanoBet | Bahis siteleri