Gözlük kullananlar için makyaj önerileri

Gözlük artık sadece gözleri bozuk olanların kullandığı bir aksesuar değil. Estetik amaçla da sıklıkla kullanılıyor. Peki gözlük kullanırken nasıl makyaj yapmak gerekiyor? İşte gözlük kullananların makyaj yaparken dikkat etmesi gereken noktalar.

Dumanlı göz makyajı

Dumanlı göz makyajını lens kullanırken tercih edin. Çünkü gözlük kullanırken yaptığınız dumanlı göz makyajı; uygulayacağınız koyu far nedeniyle göz bölgenizi istediğinizden koyu gösterebilir. Gizemli bir görüntü isterken, yorgun bir görüntü elde edebilirsiniz. Bunun yerine göz kapağınızda daha açık renk farları tercih edebilirsiniz. Göz kapağınızın katlanma bölgesine ise çok koyu olmayan, orta gölge renkleri kullanabilirsiniz.

Göz kalemi

Göz kaleminizi, gözlükleriniz ile aynı renk seçmemeye özen gösterin. Eğer aynı renkte bir göz kalemi kullanırsınız bu gözlerinizi küçük gösterecektir. Bu nedenle gözlüklerinizin çerçeve renginden en az bir iki ton açık bir göz kalemi uygulayın. Örneğin gözlükleriniz siyah renk ise; kahverengi ya da lacivert bir göz kalemi tercih edebilirsiniz.

Maskara

Eğer gözlük kullanıyorsanız alt kirpiklerinize maskara uygulamayın. Çünkü alt kirpiklerinize maskara uygulamak gözaltlarınızı koyu renkli gözükmesine sebep olarak, size yorgun bir görünüm verecektir.

Cilt makyajı

Gözlük taktığınızda bütün dikkatler gözlerinizde toplansa da cilt makyajını unutmamanız gerekir. Cildinizde oluşan lekeleri, akne ve sivilceleri bir fondöten ya da kapatıcı yardımı ile kapatmayı deneyin.

Kapatıcı

Gözaltı kapatıcınızı sarı renkli tercih edin. Bu yüzünüze daha dinç bir görünüm verecek ve gözlüğünüzün oluşturduğu tahribatı kapatmaya yardım edecektir.

Kaynak: ilkhaberi.com

Bir cevap yazın