En Çok Tercih Edilen Boru Bükme Makine Modelleri

En Çok Tercih Edilen Boru Bükme Makine Modelleri

Boru bükme makinesi, belirli bir şekilde ve model de olan boruların yeniden şekillendirilmesi için kullanılan makinaya verilen isimdir. Boru bükme makinalarının işlem yapması için ürünün alaşım, metal, alüminyum, çelik ve titanyum malzemeden yapılması gerekir. Kullanımın uygulandığı makine ve ürünün hassasiyet durumuna bağlı olarak değişik boru ya da profil bükme makinesi modelleri tercih edilebilir.

En fazla uygulanan yöntemler, çekerek, sararak, üç makaralı ve basarak bükme şeklindedir. 3 makaralı olan boru bükme makinesi yüksek büküm uygulanacak olan iş parçaları üretiminde kullanılır. Bu yöntemin uygulanması basarak bükme uygulaması ile aynıdır. İşlenen silindir ve çapraz makarnanın dönüşü ile yapılır. Profil bükme makinasının kullanım alanı oldukça geniştir. Liv makina bu konuda profesyonel olarak hizmet verir.

Boru Bükme Makinası Modelleri

Her üründe olduğu gibi boru bükme makinaları da model çeşitliliğine sahiptir. Modeller kullanım amaçlarına göre değişiklik gösterir. Buna göre satışı yapılır. Genellikle uzun ömürlü olan ürünlerdir. Manuel boru bükme makinesi, 6-10 mm borular için tercih edilir. Renkleri çeşitlidir. Çelik kollu ve dayanıklıdır.

Çift kafa boru bükme makinesi, profesyonel kullanım için uygundur. Fabrika gibi ortamlarda daha çok tercih edilir. Manuel olarak veya otomatik şekilde kullanılabilir. Mobilya sektöründe çok fazla tercih edilir. 3 toplu boru bükme makinesi da yine aynı şekilde profesyonel kullanım için uygundur. İnşaat sektörü, havacılık sektöründe sıklıkla tercih edilir. Mekanik ve hidrolik boru bükme makinesi modelleri de vardır.

Boru Bükme Makinası Nerelerde Kullanılır?

  • Profil
  • İş tabelası
  • Bükülmüş borular
  • İnşaat alanı
  • Zirai makinalar, tarım makinaları
  • Otomativ sanayisi
  • Boru
  • Mobilya sektörü

Gibi alanlar da boru bükme makinası sıklıkla tercih edilir. Müşterilerin ihtiyaçları doğrultusunda çözümler ve modeller sunulur. Ürünler son derece kalitelidir ve dayanıklıdır. Çalıştırma maliyeti son derece düşüktür. Verimli olduğu söylenebilir. Geniş ürün yelpazesi içinden kendinize uygun olan ürünü tercih edebilir, satın alabilirsiniz. Liv makina bu konu da profesyoneldir. İletişim kurarak siz de kalite bir hizmet alabilir, detayları öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın