Bir Türk Yapımı Olan Masum Dizisi

Bir Türk Yapımı Olan Masum Dizisi

Netflix platformunda yerini korumakta olan Masum isimli dizi bir Türk yapımına ait olan dizidir. Polisiye ve drama türleri içerisinde bulunmakta olan Masum, 1 sezon ve 8 bölümden oluşan bir dizi serisidir. Türk yapımlı olmasından dolayı da asıl dili Türkçe olup platform üzerinden farklı dillere çevrilmiş halleri de yer almaktadır. 27 Ocak 2017 tarihinde Netflix platformunda ilk bölümü yayımlanan Masum’un son bölümü ise 17 Şubat 2017 tarihinde yayımlanmıştır. Dizinin kadrosunda ise Haluk Bilginer, Ali Atay, Tülin Özen, Serkan Keskin gibi isimler yer alıyor. Dizi izleyenler arasında ise %67 arasında bir beğeni oranı toplamıştır. 2017’den itibaren yayımlanmış olan bu dizi gizem türü arasında yer almaktadır.

Masum Dizisinin Konusu Nedir

Masum dizisinin konusu ise gizem türüne yaranan bir konudur. Emekli bir başkomiser olan Cevdet, eşi Nermin ve oğlu Tarık ile beraber bir kıyı kasabasında yaşamlarını sürdürmektedir. Tarık’ın eşi Emel ve abisi Taner bir trafik kazasında hayatlarını kaybetmişlerdir. Cevdet’in eski bir öğrencisi olan Yusuf Komiser ise çok yakın bir arkadaşı olan Taner’in esrarengiz ve tuhaf bir şekilde gerçekleşen ölümünü aydınlatmak amacı ile Başkomiser Selahattin’in emrinde olmak üzere kasabaya gönderilir. Artık Cevdet ve Nermin’in hayatları boyunca saklamaları gereken sırlarının su üzerine çıkması bir an meselesidir. Gizem türünde yer alan Masum, konusunu bu şekilde sürdürür.

Masum Dizisine Nereden Erişim Sağlanabilir

Masum dizisi dijital platformda yayınlanmakta olan bir dizidir. Bu dizi, Netflix platformunda yer almış ve yeni bölümlerini de Netflix platformu üzerinden yayımlayacağını belirtmiştir. Bu diziye platform üzerinden erişim sağlamak için ise platforma özel bir üyelik ya da aboneliğin bulundurulması gerekiyor. Bu üyelik ise birkaç kısa adımdan oluşarak sonuçlanıyor. Platformda yer alan diziye ulaşım sağlamanın başka bir yolu ise Netflix’in alternatifi olan internet sayfalarıdır. Bu sayfalara ise internet üzerinden netflix izle ya da ücretsiz netflix izle gibi arama etiketleri ile ulaşım sağlamak oldukça kolay olacaktır. Platform ya da internet sayfaları üzerinden diziye erişim sağlayarak izlenilmesi mümkün olacaktır.

Bir cevap yazın