Belçika Kurdu Özellikleri

Belçika Malinois daha çok bilinen adıyla Belçika kurdu enerji seviyeleri yüksek olan güçlü kas yapılarıyla o ne çıkan ve dünyaca popülerliği artan köpek cinsidir.  Belçika kurtları dünya genelinde daha çok tercih edilen iş köpekleri ırklarındandır. Eğitime yatkın olan ve hızlı ve hırslı olmaları Belçika kurtlarını vazgeçilmeyen iş köpeği haline getirmiştir.

Belçika kurdu köpeklerini sahiplenecek kişiler diş görünüş olarak diri daha canlı, tüylerinin ve gözlerinin parlak olmasına dikkat etmelidir bu özellikleri dışında farklı bir özellik var ise bunun safkan olmadığını göstermektedir.   Belçika Malinois köpekleri avcılık ve bekçilik köpekleri olarak daha çok tercih edilmektedir. Özellikle çiftçiler hayvan sürülerinde hayvanlarını yırtıcı ve zarar veren hayvanlardan korumak icin tercih etmektedirler. Belçika kurtları eğitime çok açık köpek türleridir. İnsanlara karşı sıcak kanlı şefkatli ve arkadaş canlısı köpek türüdür.

Belçika Kurtları Sahibine Sadıktır

Belçika kurtları sahibine karşı çok sadık ve her zaman sahibiyle güçlü bağlar kurarak yardımcı olmaktadırlar. Yabancılara karşı ve tehlike hissettiklerinde daha saldırgan hale gelirler gürültülü ses çıkartarak koruyabilmektedirler. Bu köpek türleri ev yaşamına uygun değiller kendilerine ait köpek kulübesinde yaşam sürdürürler. Evin bahçesinde çiftlik veya fabrikalarda yaşamlarını rahatlıkla sürdürebilirler. Köpekler sahibiyle zaman geçirmeyi seven aile üyeleriyle sıcak bağlar kurarlar.

Belçika kurtları sahibinin özel eşyalarını ve değerli eşyaları koruma konusunda çok güzel bekçilik görevini görürler. Sahibin yetiştirdiği tarzına göre rahatça şekillenir. Sahibiyle oynamayı eğlenceli vakit geçirmeyi seven köpekler yabancılara karşı daha temkinli davranmaktadır. Enerjik yapıya sahip olan Belçika kurtları daha sağlıklı kalması için günlük koşularını ve yürüme aktivitelerini düzenli yapılır. Sahibinin eğitimleriyle bahçede getir götür işlerini yaparken köpeğe aynı zamanda güzel bir aktivite olacaktır.

Belçika Kurtlarının Özellikleri

  • Belçika’ya özgü bekçi köpeğidir.
  • Genellikle sakin ve neşeli köpeklerdir saldırganlığa eğilimi fazla değildir.
  • Sahibine ve ailesine oldukça sadıktır.
  • Zeki ve uyanık yapıya sahip olmasıyla koruma iç güdüsü oldukça fazla gelişmiştir.

Oldukça aile odaklı köpekler olduğu için ailesi ile ve çocuklarla vakit geçirmeyi çok sever, Belçika kurtları daha çok koruyuculuk özelliklerinden ve sadık özellikleriyle sahibine güven vermekte işleri kolaylaştırmaktadır.

Bütün bu özellikleri sebebiyle Belçika kurdu, köpek sahiplenme noktasında tercih edilebilecek güzel köpeklerden bir tanesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Supertotobet | Nasıl hazırlanır | Sosyal Medya Yönetimi | GanoBet | Bahis siteleri